PROFESIONÁLNÍ TV TECHNOLOGIE

AirBox


AirBox poskytuje automatizované přehrávání obsahu jak pro kabelové a satelitní televizní operátory tak i pro malé regionální stanice a informační kanály. Představuje extémně robustní řešení pro TV vysílání navržené tak, aby splňovalo nejvyšší požadavky na spolehlivost provozu. Díky modulárnímu řešení je možné ho implementovat také v rámci informačních nebo hotelových kanálů, firemních prezentací a TV, pro internetové vysílání, Pay TV apod. Za zlomek ceny libovolného digitálního páskového přehrávače nabízí AirBox server srovnatelnou vizální kvalitu obrazu na jednom nebo několika HD/SD SDI výstupech, multi-kanálový zvuk, vkládání grafiky a titulků, možnost operativních změn playlistu i několik vteřit pře odvysíláním příspěvku bez jakéhokiv rušivého projevu na výstupní TV signál.


AirBox díky integrovanému remultiplexeru podporuje formáty MPEG-1/2/4, HDV a DV streamy z prakticky všech známých platforem poskytujících soubory AVI, MPEG, WMV, Quick Time nebo MXF. V průběhu přehrávání dokáže ON-LINE systém opravovat řadu chyb vzniklých při počítání souborů na digitálních střižnách, opravovat poškozené snímky nebo pakety, špatnou integritu vstupního streamu, PTS/DTS nekonzistenci dat atd. V rámci playlistu je možná jakákoliv kombinace MPEG-2 klipů v různých rozlišeních i bitrate a na výstupu budou hrát jako jeden celek bez jakýchkoliv problémů, bez poruch a nutnosti reinicializace hardwaru výstupní karty. Střih mezi jednotlivými klipy je zcela čistý, bez černých snímků, pauzy nebo zmrazení posledního smínku predchozího klipu a lupanců ve zvuku. Výstup signálu je možné nakonfugurovat na různých platformách Composite video, Component Video, HDMI, SDI nebo vysílat jako MPEG transport stream prostřednictvím technologie ASI nebo UDP.

Díky širokému výběru podporovaného video hardware je možné vytvořit širokou škálu aplikací a řešení v různých cenových úrovních. Hlavní rozdíl je v kvalitě výstupního video signálu, kodeku a výsledném rozlišení obrazu. Profesionální SD karty podporují přenosovou rychlost až 50 Mbit/sec a vzorkování 4:2:2, zatímco HD karty umožňují datové toky až 80 Mbit/s pro HD MPEG2.

Při využítí systému pro živé produkce jsou možné jakékoliv změny v playlistu i během přehrávání, neexistují zde žádné Qued ani zamčené klipy. Každý klip v playlistu, s výjimkou toho, který se právě přehrává, může být upravován nebo přemísťován. Kromě toho můžete využívat řadu příkazů jako například přeskočit na další klip nebo začít přehrávat libovolný klip z paylistu. Veškeré změny v plalistu jsou prováděny plynule bez zastavení přehrávání aktuálního souboru. Práci při živých produkcích usnadňuje také možnost připravit si klávesové a tlačítkové zkratky na požadované události.

Při automatizovaném přehrávání je možné použít pevné rozvržení vysílacích časů na několik týdnů dopředu pomocí předdefinovaných vysílacích plánů. Výsledné mezery nebo časové přesahy jsou automaticky vyplněny s cílem automatický zajistit nepřetržitý provoz, a tím zefektivnit, výrazně zjednodušit a zkrátit plánování vysílání televizní stanice.

Díky použití kompresní technologe MPEG-2 Main Profile at Main Level IBP systém AirBox poskytuje vynikající úsporu místa na disku vysílacích serverů, kdy při použití souborů s datovým tokem 8 Mbit/sec zabere obsah pro 24 hodin vysílání v plném rozlišení na disku méně než 90 GB.

Samozřejmostí je logování jednotlivých událostí a souborů pro účely sledování a kontroly vysílání. Záznamy mohou být použity pro získání informací o konkrétní vysílací sekvenci s přesným určením času odbavení i zásahu uživatelů do serveru. Systémy AirBox mohou pracovat zcela samostatně bez dozoru, pouze s možností vzdáleného ovládání, což řada zákazníků využívá právě v situacích, kdy vysílací server umístí na hlavní stanici provozovatele kabelové nebo IPTV sítě a pak už jen provádí vzdálené automatizované vysílání TV kanálu.

Pro sytémy AirBox dodáváne aplikaci pro automatické monitorování vysílacích serverů s možností zasílání upozornění v případě poruchy vysílání na e-mail nebo mobilní telefon. Více informací ZDE ...

Pokud chtete využí možnosti automatického plánování vysílání, můžete využít systém Broadcast Selector, který na základě předdefinovaných šablon vysílání automaticky vytváří playslity pro jednotlivé vysílací servery. Více informací ZDE ...

Vlastnosti sytému AirBox
 • podpora kompresních formátů MPEG-2, HDV, DV, AVC/H.264, WMV/VC-1, MPEG1, atd.
 • přehrávání souborů typu MPEG, AVI, DV, MXF, QuickTime, atd.
 • možnost kombinace různých typů kompresních formátů a souborů v jednom playlistu
 • neomezená editace playlistu
 • podpra video scalingu a obrazu v obraze (PIP) i v kombinaci s vkládáním grafiky
 • možnost přehrávání souborů, které se ještě nahrávají (Time Shift)
 • vysoká spolehlivost a bezproblémové přehrávání nebo streamování
 • neomezená podpora metadat pro vkládání grafiky
 • podpora přehrávání příchozích UDP live streamů
 • podpora streamování ve formátu DVB MPEG-2 Transport Stream DVB-ASI nebo IP UDP
 • možnost ovládání switcherů a GPI
 • podpora ovládání pomocí protokolu VDCP, GPI, DTMF, LTC, API, atd.
 • ovládání pomocí DMTF cute-tone
 • HD a HDV přehrávání
 • vynikající poměr cena/výkon
Více informací o produktu ve formátu PDF ke stažení ZDE


Napiště nám pro více informací nebo si domluvte prezentaci.

Pronájem 3D kamery

Kameru si můžete pronajmout i včetně veškerého profesionálního příslušenství značky Redrock micro: shoulder mount, handheld bundle, focus ring, monitor mount, matte box, lens gears a další.

 

Jelikož je nastavení expozice u 3D kamery značně složitější než u běžné kamery, doporučujeme k pronájmu objednat i profesionální obsluhu.

Doporučujeme i pronájem střižny, přizpůsobené pro střih 3D videa a také kompletní postprodukci, která se liší od běžného zpracování 2D videa. Nově také nabízíme pronájem 3D monitoru, 3D režie a možnost 3D multikamerového záznamu.

 

Další informace o 3D stereoskopické produkci naší společnosti naleznete ZDE.

Kontaktujte nás pro další podrobnosti a informace o cenách.


HD Televizní kamery

Novinkou je stereoskopická 3D kamera, snímající dva full HD obrazy zároveň. Dále do kamerového řetězce doporučujeme automatickou pantiltovou kameru, kterou lze ovládat vzdáleně z režie. Alternativu pro DSLR nabízí nová full HD plnoformátová kamera, umožnující využít klasických fotografických objektivů. Všechny uvedené modely včetně příslušenství si lze prohlédnout a vyzkoušet v našem TV studiu. Veškerou techniku si můžete také pronajmout včetně profesionální obsluhy.

Na přání dodáváme i jiné modely a značky. Kontaktuje nás.  

 

     

 

Panasonic HD kamery


Technologie PlayBox

 

Řešení technologie PlayBox je vhodné jak pro vysílání tématických televizních kanálů, interaktivních programů, hudebních a filmových kanálů, vkládání lokální reklamy do mezinárodních programů, SMS TV, internetové televize, informační kanály, tak pro regionální, celostátní i mezinárodní televizní stanice.


Jelikož je škála nasazení technologie PlayBox velmi široká, dokážeme Vám vždy podle konkretních požadavkům navrhnout co nejefektivnější řešení, které bude přesně odpovídat Vašim požadavkům.

Nabídka HD i SD Channel in a Box Server:

 • modely jak v SD, tak i HD vezi
 • AirBox Playout
 • TitleBox CG
 • CaptureBox
 • LIVE IN
 • rack server 4U, 1TB interní úložiště
 • kapacita 200h MPEG-2 při 10Mbit/s
 • vstupy/výstupy: SDI s embeddovaným zvukem
 • genlock
 • optimalizováno pro nepřetržitý 24/7 provoz


Automatizace TV vysílání

Vysílací systémy podporují všechna stávající rozhraní pro televizní signál od kompozitního přes komponentní až po HDTV HDMI a HD-SDI. Zároveň je možné využít velkého množství kompresních formátů a interaktivní grafiku. Díky tomu technologie PlayBox může splnit celou řadu speciálních požadavků, které se mohou v jednotlivých projektech vyskytnout. Na rozdíl od tradičních řešení automatizace jsou zde vytvořeny vlastní rutiny, které jsou implementovány do jednotlivých vysílacích serverů. Celý automatizovaný systém TV vysílání je velmi modulární a je možné ho vždy přizpůsobit konkrétním aplikacím, stejně jako pravidla, která zjednodušují pravidelně se opakující funkce.

Více informací o produktu Airbox naleznete ZDE.


Interaktivní grafika

V rámci technologie PlayBox byl vyvinut speciální modul pro vkládání interaktivní grafiky do TV vysílání, který může vytvářet a zobrazovat neomezené multizónové obrazovky s překrývající se grafikou, pohyblivým textem, animacemi, umožňuje vkládat hodiny, loga a další grafické prvky. Všechny objekty je možné navázat na dynamicky generované soubory a tím zajitit v TV vysílání zobrazování vždy aktuálních informací. Systém interaktivní grafiky byl navržen pro použítí v širokém spektru subjektů, jako jsou informační kanály pro hotely, školy, banky, nákupní centra, letiště, rekreační střediska, zábavní parky apod. Interakticní grafika ve spojení s automatizovaným systémem TV vysílání se ale stává mocným nástrojem vhodným pro hudební televizní kanály, zábavné pořady, prezentace, sportovní akce ale i pro živé titulkování přímých přenosů.

Více informací o produktu Titlebox naleznete ZDE.

 

Nahrávání vysílání

Univerzální řešení pro HD/SD manuální, automatické, dávkové nebo plánované nahrávání materiálů z nejrůznějších zdrojů signálu prostřednictvím Composite, Component, Firewire, HD/SD SDI, DVB-ASI, IP LAN vstupů. Možnost ovládání páskových strojů po RS-422 nebo DV, nativní podpora HDV IEEE-1394 nebo ASI MPEG-2 TS (HD/SD). Podpora plánování nahrávání z živých zdrojů, jako jsou třeba satelitní přijímače včetně možnosti nastavení periodického opakování. Systém podporuje i komunikaci s některými typy switcherů nebo matic pro automatické přepínání signálu, který je na vstupní kartu přiveden.

Více informací o produktu CaptureBox naleznete ZDE.

 

Plánování vysílání

Zahrnuje kompletní správu televizního vysílání pro plánování pořadů a reklamy včetně automatického doplňování upoutávek a výplní do předem připravených šablon. Systém vychází i z fyzické kontroly médií na vysílacím serveru s možností plánování grafiky a titulků v kombinaci s technologií automatizace. Jelikož je použita architektura Klient / Server, je možné k systému připojit neomezený počet uživatelů s předem stanovenými právy. Komunikace probíhá přes webové rozhraní, čímž dojde k výraznému zjednodušení a zkrácení plánování TV vysílání.

Více informací o produktu Broadcast Selector naleznete ZDE.


DVB produkty

Samostatná produktová řada technologie PlayBox vycházející jako přitrozené rozšíření úspěšných produktů automatizace TV vysílání do světa IP streamingu. Díky této technologii je možné přimo vysílat z vysílacích serverů v normě DVB a není již třeba kupovat nákladné externí encodéry do MPEG-2 nebo MPEG-4 transport streamů. Jako samostatný produkt je možné při vícekanálových řešení použít Multiplexer, kdy je možné spojit do jednoho výstupního DVB transport streamu jednotlivé kanály, případně využít vkládání lokálního obsahu (například reklamu) do příchozích TV signálů. Výhodou IP DVB streamu je i možnost jeho distribuce pomocí klasických počítačových sítí a tím výrazně snížit náklady na distribuci videa.

Více informací o DVB produktech a streameru naleznete ZDE.

 

MAM - Media Asset Management

Systém pro správu médií může být použit jak v malé televize, tak ve velkém vysílacím centru. Organizuje a spravuje média z jedno nebo vícekanálových řešení a podporuje operace pro produkci a postprodukci napříč celým televizním řetězcem. 

Zpravodajství

Technologie NewsAir spojuje všechny typy médií, které tvoří dnešní rychle se měnící zpravodajské relace. V kombinaci s automatizační technologií PlayBox zvládá vysílání zpravodajských pořadů. Spojuje živě vysílané relace se zpravodajskými příspěvky včetně grafiky, titulků, agenturního zpravodajství i telefonních hovorů. Přístup do systému je samozřejmě definován právy (administrátor, novinář, editor, režisér atd.) podle kterých je možné nahrávat nebo upravovat obsah zpravodajství, připravovat grafiku, editovat zprávy, aby se ve výsledku všechny informace sešly a byly ve správný okamžik odeslány do vysílacího nebo grafického serveru, případně čtecího zařízení.

 

Firma SAT Plus, s.r.o. se přímo podílí na vývoji SW, zajišťuje komplexní servis, podporu a vyvíjí vlastní aplikace přesně podle potřeb jednotlivých zákazníků.


Napiště nám pro více informací nebo si domluvte prezentaci.

Technická a IT podpora

 


 

Aktuálně nabízíme 3 varianty technické podpory, optimalizované pro různé typy společností, lišící se především rozsahem a časovou dostupností podpory. Při objednání stálé technické podpory můžete získat slevu až 40% z klasické hodinové sazby na další služby nebo vývoj nových aplikací přímo pro vaše projekty.

 


Pro okamžité připojení k Vaší ploše naší klientskou podporou si stáhněte tento software :

 


Nabízíme také supervising, neboli dohled, nad vaší technologií nebo realizací Vašeho projektu. Provádíme i nezávislý audit a analýzu vaší stávající situace včetně návrhu optimalizace a případně i realizace řešení. Svěřte svojí technologii do rukou odborníků a ušetřete!

 


Řešíte aktuálně nějaký technický problém, nebo chcete poradit?

Naše řešení

 • Odbavování a vysílání TV stanic  
  nízkonákladové vysílání TV stanic ve špičkové kvalitě
 • Interaktivní a informační kanály  
  nízkonákladové TV kanály s jednoduchou správou
 • Broadcast Selector  
  online plánovací systém pro televizní a rozhlasové stanice
 • Playout Monitor  
  online 24/7 kontrola playout serveru PlayBox a playlistů
 • TitleBox controller  
  online správa obsahu a řízení grafických objektů na TV obrazovce

KONTAKT

SAT Plus, s.r.o.
Závišova 5
140 00 Praha 4
tel: +420 261 107 202
fax: +420 261 107 140
e-mail: info@satplus.cz

ŘEŠENÍ PRO KAŽDÉHO

projekty na míru finančním možnostem

Společnost SAT Plus, s.r.o. se od svého založení věnuje projektům nízkonákladových televizních stanic. A to jak v oblasti dodávek technologie, tak v oblasti aktivit spojených s televizním vysíláním. Ve své činnosti využíváme nejnovějších digitálních technologií a snažíme se svým zákazníkům přinést vždy co nejefektivnější profesionální řešení při zachování přijatelné ceny. Samozřejmostí je i zajištění plné technické podpory na všechny typy projektů.

PRODUKCE A POSTPRODUKCE

sesterská společnost MEDIAPIX s.r.o.

mediaPIX
TV a radio reklamní spoty, videoklipy, pořady
Produkce a postprodukce v SD, HD, stereoskopické 3D
2K, color grading, multicamové HD záznamy, 2D a 3D animace
authoring Blu-Ray a DVD, audio postprodukce,
5 střihových, 3 grafická a 2 zvuková pracoviště
titulkování, DCP mastering, dabing
blue screen ateliér