PROFESIONÁLNÍ TV TECHNOLOGIE

Optické kabely

Z naší nabídky vybíráme nejpoužívanější varianty, vhodné zejména pro použítí v kombinaci s ATEM Kamera nebo ATEM Studio konvertorem.

 

Profesionální optické kabely pro mobilní použítí: 

MOBIL-Line 2(4)

Profesionální optický kabel obsahující 2 nebo 4 optická vlákna, s velmi odolným kovovým šroubovacím konektorem, pro použítí v náročném prostředí, odolný proti vibracím,  mechanickým a tepelným vlivům. Vhodný pro vnitřní i venkovní použítí, mobilní aplikace, TV broadcasting.

 

Kabel je možno dodat i v provedení, kdy na jednom konci je osazen odolným šroubovacím kovovým konektorem a na druhém konci standardními LC konektory. 

Technologie konektoru
keramická 1,25 mm ferrule
Počet vláken
2 nebo 4
Druh optického přenosu
singlemode nebo multimode
Provozní teplota
instalace -46°C až +85°C
provoz -60°C až +85°C
Zatížení konektoru v tahu
800N kabelový konektor, 30N panelový konektor
Útlum konektoru
singlemode: typ <= 0,20 dB, 97% <= 0,45 dB
multimode: typ <= 0,20 dB, 97% <= 0,5 dB
Zpětný útlum konektoru
singlemode: >= 50 dB
Průměr trubičky
0,9 mm
Průměr kabelu
5,6 mm
Hmotnost kabelu
cca 24 kg/km (2 vlákna), cca 26 kg/km (4 vlákna)
Pevnost kabelu v tahu
během instalace 4000 N
během provozu 2000 N
Minimální poloměr ohybu kabelu
během instalace 90 mm
během provozu 45 mm
Mechanická odolnost SM kabelu
krátkodobě 2100 N/cm
dlouhodobě 600 N/cm
Mechanická odolnost MM kabelu
krátkodobě 1900 N/cm
dlouhodobě 800 N/cm
Opakované ohýbání
r = 50 mm, zatížení 2kg
20.000 cyklů (2 vlákna)
10.000 cyklů (4 vlákna)

 

 

MOBIL-Line-SOCKET 2(4)

Panelová čtvercová redukce, umožňující připojení profesionálních optických kabelů MOBIL-Line k technologii, využívající standardní optické konektory typu LC. Pro zákazníky je k dispozici verze MOBIL-Line-SOCKET 2 pro dvouvláknový a  MOBIL-Line-SOCKET 4 pro čtyřvláknový kabel. Konektory jsou opatřeny šroubovacím závitem, poskytující vysokou mechanickou odolnost pro použítí v náročném prostředí.

 

BREAKOUT-Line

Profesionální, vysoce flexibilní kabel obsahující bežně 2 nebo 4 optická vlákna, určený pro přímou instalaci optických konektorů s vysokou mechanickou a teplotní odolností. Vhodný pro vnitřní i venkovní použítí, mobilní aplikace, TV broadcasting. Kabely jsou zakončeny standardními LC konektory 2+2 nebo 4+4 ks, na přání je možné kabel doplnit o odnímatelnou trubku pro ochranu konektorů proti mechanickému poškození v průběhu instalace.

V případě konkrétních aplikací je možné kabel dodat i s větším množstvím vláken, podle požadavku zákazníka je také zvoleno mechanické provedení zakončení kabelu.


 
Počet vláken
2 a více
Druh optického vlákna
E9, G50, G62
Provozní teplota
instalace -20°C až +60°C
provoz -40°C až +80°C
Průměr trubičky
0,9 mm
Průměr kabelu
6 mm
Hmotnost kabelu
cca 28 kg/km
Pevnost kabelu v tahu
během instalace 2000 N
během provozu 100 N
Minimální poloměr ohybu kabelu
během instalace 25 mm
během provozu 25 mm
Mechanická odolnost kabelu
krátkodobě 600 N/cm
dlouhodobě 200 N/cm
Opakované ohýbání
r = 30(60) mm, zatížení 10(1) kg
20.000 cyklů


Kabelové cívky

Pro mobilní aplikace nabízíme kabelové cívky pro snadnou manipulaci s kabely v průběhu instalace. Cívky jsou v různém provedení podle mechanické odolnosti a maximální délky kabelu, který je možné na cívku navinout. Podle požadovaného kabelu doporučíme zákazníkům nejvhodnější varianty kabelových cívek.Profesionální optické kabely pro stacionární použití: 

STUDIO-Line

Profesionální optický kabel obsahující v základním provedení 4 optická vlákna s vysokou mechanickou a teplotní odolností. Vhodný pro TV broadcasting, kabely jsou zakončeny standardními LC konektory 4+4 ks, na přání je možné kabel doplnit o ochrannou síťku nebo trubku pro ochranu konektorů proti mechanickému poškození v průběhu instalace, případně zvolit kabel s více optickými vlákny.

             Počet vláken
4
Provozní teplota
instalace -20°C až +60°C
provoz -40°C až +70°C
Průměr trubičky
0,9 mm
Průměr kabelu
9 mm
Hmotnost kabelu
cca 90 kg/km
Pevnost kabelu v tahu
během instalace 2000 N
během provozu 1000 N
Minimální poloměr ohybu kabelu
během instalace 135 mm
během provozu 90 mm
Mechanická odolnost kabelu
krátkodobě 1500 N/cm
dlouhodobě 400 N/cm


FTTx-DROP-Line

Univerzální optický kabel obsahující 4 optická vlákna určený pro propojení optických zařízení, kabely jsou zakončeny standardními LC konektory 4+4 ks, na přání je možné kabel doplnit o ochrannou síťku, nebo trubku pro ochranu konektorů proti mechanickému poškození v průběhu instalace. Kabel je vhodný pro méně náročné aplikace.


Počet vláken
4
Provozní teplota
instalace -5°C až +40°C
provoz -20°C až +60°C
Průměr kabelu
3 mm
Hmotnost kabelu
cca 8,5 kg/km
Minimální poloměr ohybu kabelu
během instalace 23 mm
během provozu 12 mm
Mechanická odolnost kabelu
500 N/cm

Kontaktujte nás pro další podrobnosti a informace o cenách.

Pronájem 3D kamery

Kameru si můžete pronajmout i včetně veškerého profesionálního příslušenství značky Redrock micro: shoulder mount, handheld bundle, focus ring, monitor mount, matte box, lens gears a další.

 

Jelikož je nastavení expozice u 3D kamery značně složitější než u běžné kamery, doporučujeme k pronájmu objednat i profesionální obsluhu.

Doporučujeme i pronájem střižny, přizpůsobené pro střih 3D videa a také kompletní postprodukci, která se liší od běžného zpracování 2D videa. Nově také nabízíme pronájem 3D monitoru, 3D režie a možnost 3D multikamerového záznamu.

 

Další informace o 3D stereoskopické produkci naší společnosti naleznete ZDE.

Kontaktujte nás pro další podrobnosti a informace o cenách.


HD Televizní kamery

Novinkou je stereoskopická 3D kamera, snímající dva full HD obrazy zároveň. Dále do kamerového řetězce doporučujeme automatickou pantiltovou kameru, kterou lze ovládat vzdáleně z režie. Alternativu pro DSLR nabízí nová full HD plnoformátová kamera, umožnující využít klasických fotografických objektivů. Všechny uvedené modely včetně příslušenství si lze prohlédnout a vyzkoušet v našem TV studiu. Veškerou techniku si můžete také pronajmout včetně profesionální obsluhy.

Na přání dodáváme i jiné modely a značky. Kontaktuje nás.  

 

     

 

Panasonic HD kamery


Technologie PlayBox

 

Řešení technologie PlayBox je vhodné jak pro vysílání tématických televizních kanálů, interaktivních programů, hudebních a filmových kanálů, vkládání lokální reklamy do mezinárodních programů, SMS TV, internetové televize, informační kanály, tak pro regionální, celostátní i mezinárodní televizní stanice.


Jelikož je škála nasazení technologie PlayBox velmi široká, dokážeme Vám vždy podle konkretních požadavkům navrhnout co nejefektivnější řešení, které bude přesně odpovídat Vašim požadavkům.

Nabídka HD i SD Channel in a Box Server:

 • modely jak v SD, tak i HD vezi
 • AirBox Playout
 • TitleBox CG
 • CaptureBox
 • LIVE IN
 • rack server 4U, 1TB interní úložiště
 • kapacita 200h MPEG-2 při 10Mbit/s
 • vstupy/výstupy: SDI s embeddovaným zvukem
 • genlock
 • optimalizováno pro nepřetržitý 24/7 provoz


Automatizace TV vysílání

Vysílací systémy podporují všechna stávající rozhraní pro televizní signál od kompozitního přes komponentní až po HDTV HDMI a HD-SDI. Zároveň je možné využít velkého množství kompresních formátů a interaktivní grafiku. Díky tomu technologie PlayBox může splnit celou řadu speciálních požadavků, které se mohou v jednotlivých projektech vyskytnout. Na rozdíl od tradičních řešení automatizace jsou zde vytvořeny vlastní rutiny, které jsou implementovány do jednotlivých vysílacích serverů. Celý automatizovaný systém TV vysílání je velmi modulární a je možné ho vždy přizpůsobit konkrétním aplikacím, stejně jako pravidla, která zjednodušují pravidelně se opakující funkce.

Více informací o produktu Airbox naleznete ZDE.


Interaktivní grafika

V rámci technologie PlayBox byl vyvinut speciální modul pro vkládání interaktivní grafiky do TV vysílání, který může vytvářet a zobrazovat neomezené multizónové obrazovky s překrývající se grafikou, pohyblivým textem, animacemi, umožňuje vkládat hodiny, loga a další grafické prvky. Všechny objekty je možné navázat na dynamicky generované soubory a tím zajitit v TV vysílání zobrazování vždy aktuálních informací. Systém interaktivní grafiky byl navržen pro použítí v širokém spektru subjektů, jako jsou informační kanály pro hotely, školy, banky, nákupní centra, letiště, rekreační střediska, zábavní parky apod. Interakticní grafika ve spojení s automatizovaným systémem TV vysílání se ale stává mocným nástrojem vhodným pro hudební televizní kanály, zábavné pořady, prezentace, sportovní akce ale i pro živé titulkování přímých přenosů.

Více informací o produktu Titlebox naleznete ZDE.

 

Nahrávání vysílání

Univerzální řešení pro HD/SD manuální, automatické, dávkové nebo plánované nahrávání materiálů z nejrůznějších zdrojů signálu prostřednictvím Composite, Component, Firewire, HD/SD SDI, DVB-ASI, IP LAN vstupů. Možnost ovládání páskových strojů po RS-422 nebo DV, nativní podpora HDV IEEE-1394 nebo ASI MPEG-2 TS (HD/SD). Podpora plánování nahrávání z živých zdrojů, jako jsou třeba satelitní přijímače včetně možnosti nastavení periodického opakování. Systém podporuje i komunikaci s některými typy switcherů nebo matic pro automatické přepínání signálu, který je na vstupní kartu přiveden.

Více informací o produktu CaptureBox naleznete ZDE.

 

Plánování vysílání

Zahrnuje kompletní správu televizního vysílání pro plánování pořadů a reklamy včetně automatického doplňování upoutávek a výplní do předem připravených šablon. Systém vychází i z fyzické kontroly médií na vysílacím serveru s možností plánování grafiky a titulků v kombinaci s technologií automatizace. Jelikož je použita architektura Klient / Server, je možné k systému připojit neomezený počet uživatelů s předem stanovenými právy. Komunikace probíhá přes webové rozhraní, čímž dojde k výraznému zjednodušení a zkrácení plánování TV vysílání.

Více informací o produktu Broadcast Selector naleznete ZDE.


DVB produkty

Samostatná produktová řada technologie PlayBox vycházející jako přitrozené rozšíření úspěšných produktů automatizace TV vysílání do světa IP streamingu. Díky této technologii je možné přimo vysílat z vysílacích serverů v normě DVB a není již třeba kupovat nákladné externí encodéry do MPEG-2 nebo MPEG-4 transport streamů. Jako samostatný produkt je možné při vícekanálových řešení použít Multiplexer, kdy je možné spojit do jednoho výstupního DVB transport streamu jednotlivé kanály, případně využít vkládání lokálního obsahu (například reklamu) do příchozích TV signálů. Výhodou IP DVB streamu je i možnost jeho distribuce pomocí klasických počítačových sítí a tím výrazně snížit náklady na distribuci videa.

Více informací o DVB produktech a streameru naleznete ZDE.

 

MAM - Media Asset Management

Systém pro správu médií může být použit jak v malé televize, tak ve velkém vysílacím centru. Organizuje a spravuje média z jedno nebo vícekanálových řešení a podporuje operace pro produkci a postprodukci napříč celým televizním řetězcem. 

Zpravodajství

Technologie NewsAir spojuje všechny typy médií, které tvoří dnešní rychle se měnící zpravodajské relace. V kombinaci s automatizační technologií PlayBox zvládá vysílání zpravodajských pořadů. Spojuje živě vysílané relace se zpravodajskými příspěvky včetně grafiky, titulků, agenturního zpravodajství i telefonních hovorů. Přístup do systému je samozřejmě definován právy (administrátor, novinář, editor, režisér atd.) podle kterých je možné nahrávat nebo upravovat obsah zpravodajství, připravovat grafiku, editovat zprávy, aby se ve výsledku všechny informace sešly a byly ve správný okamžik odeslány do vysílacího nebo grafického serveru, případně čtecího zařízení.

 

Firma SAT Plus, s.r.o. se přímo podílí na vývoji SW, zajišťuje komplexní servis, podporu a vyvíjí vlastní aplikace přesně podle potřeb jednotlivých zákazníků.


Napiště nám pro více informací nebo si domluvte prezentaci.

Technická a IT podpora

 


 

Aktuálně nabízíme 3 varianty technické podpory, optimalizované pro různé typy společností, lišící se především rozsahem a časovou dostupností podpory. Při objednání stálé technické podpory můžete získat slevu až 40% z klasické hodinové sazby na další služby nebo vývoj nových aplikací přímo pro vaše projekty.

 


Pro okamžité připojení k Vaší ploše naší klientskou podporou si stáhněte tento software :

 


Nabízíme také supervising, neboli dohled, nad vaší technologií nebo realizací Vašeho projektu. Provádíme i nezávislý audit a analýzu vaší stávající situace včetně návrhu optimalizace a případně i realizace řešení. Svěřte svojí technologii do rukou odborníků a ušetřete!

 


Řešíte aktuálně nějaký technický problém, nebo chcete poradit?

Naše řešení

 • Odbavování a vysílání TV stanic  
  nízkonákladové vysílání TV stanic ve špičkové kvalitě
 • Interaktivní a informační kanály  
  nízkonákladové TV kanály s jednoduchou správou
 • Broadcast Selector  
  online plánovací systém pro televizní a rozhlasové stanice
 • Playout Monitor  
  online 24/7 kontrola playout serveru PlayBox a playlistů
 • TitleBox controller  
  online správa obsahu a řízení grafických objektů na TV obrazovce

KONTAKT

SAT Plus, s.r.o.
Závišova 5
140 00 Praha 4
tel: +420 261 107 202
fax: +420 261 107 140
e-mail: info@satplus.cz

ŘEŠENÍ PRO KAŽDÉHO

projekty na míru finančním možnostem

Společnost SAT Plus, s.r.o. se od svého založení věnuje projektům nízkonákladových televizních stanic. A to jak v oblasti dodávek technologie, tak v oblasti aktivit spojených s televizním vysíláním. Ve své činnosti využíváme nejnovějších digitálních technologií a snažíme se svým zákazníkům přinést vždy co nejefektivnější profesionální řešení při zachování přijatelné ceny. Samozřejmostí je i zajištění plné technické podpory na všechny typy projektů.

PRODUKCE A POSTPRODUKCE

sesterská společnost MEDIAPIX s.r.o.

mediaPIX
TV a radio reklamní spoty, videoklipy, pořady
Produkce a postprodukce v SD, HD, stereoskopické 3D
2K, color grading, multicamové HD záznamy, 2D a 3D animace
authoring Blu-Ray a DVD, audio postprodukce,
5 střihových, 3 grafická a 2 zvuková pracoviště
titulkování, DCP mastering, dabing
blue screen ateliér